[smartslider3 slider="2"]

نحوه استفاده از سرویس تلفن یاب برای ردیابی گوشی های هواوی

آموزش روش ردیابی گوشی های هواوی

گم شدن تلفن همراه فقط از دست دادن خود گوشی نیست. امروزه کاربران موبایل بخش مهمی از اطلاعات کاری، مالی و شخصی شان را در گوشی های همراه خود نگه داری می کنند. بنابراین گم شدن یا دزدیده شدن گوشی ممکن است برای افراد گران تمام شود. شرکت های سازنده موبایل و شرکت های نرم افزاری پیشرو، برنامه هایی را برای ردیابی گوشی ارائه داده اند. شرکت هواوی با ارائه برنامه ردیاب هواوی و شرکت سامسونگ با ارائه برنامه ردیاب سامسونگ سعی کرده اند تا پیدا کردن گوشی بعد از گم شدن را برای کاربرانشان امکان پذیرتر کنند.

در این مقاله تمرکز ما بر روی روش های ردیابی گوشی های هواوی است. در ادامه سه روش کاربردی برای ردیابی گوشی و یا حذف اطلاعات گوشی از راه دور، برای کاربران Huawei آموزش می دهیم.

قابلیت Find My Phone برای کاربران حساب Huawei

شرکت هواوی برنامه ای برای ردیابی دستگاه های هوشمند هواوی ارائه داده است. با برنامه Find My Phone App شما می توانید دستگاه هوشمند هواوی خود را ردیابی کنید.

برای استفاده از این قابلیت باید قبل از گم شدن گوشی، به تنظیمات گوشی رفته و Find My Phone را در دستگاه هواوی فعال کنید. بعد از گم شدن گوشی برای استفاده از این قابلیت می توانید از اپلیکیشن Find My Phone دستگاه های هواوی استفاده کنید. همچنین می توانید با استفاده از مرورگر وارد صفحه سایت HUAWEI با آدرس cloud.huawei.com شوید. بعد از ورود به صفحه مربوطه، اطلاعات گوشی گمشده را وارد کنید تا حساب مربوط به گوشی گم شده باز شود.

انتخاب برنامه Find My phone

دقت داشته باشید که برای استفاده از ردیاب هواوی باید تلفن همراه مربوطه روشن باشد. همچنین شما باید از قبل، در بخش تنظیمات گوشی، این قابلیت را فعال کرده باشید.

بعد از بررسی، در صورت امکان موقعیت مکانی دستگاه، بر روی نقشه به شما نمایش داده می شود. با قابلیت Play Sound می توانید با حداکثر صدای ممکن، آهنگ زنگ گوشی را فعال کنید. در این صورت اگر گوشی تان در نزدیکی خودتان باشد می توانید سریعا آن را پیدا کنید. اگر مطمئن هستید که گوشی تان در نزدیکی خودتان نیست، توصیه می کنیم که از این قابلیت استفاده نکنید. چرا که در صورت به سرقت رفتن گوشی، فرد سارق تلفن همراه را خاموش می کند. همچنین اگر باتری گوشی ضعیف باشد، تماس های متوالی منجر به تمام شدن باتری و خاموش شدن گوشی می شود.

قابلیت های برنامه ردیاب هواوی
قابلیت های برنامه ردیاب هواوی شامل تماس با موبایل، قفل صفحه، ارسال پیام، موقعیت یابی و حذف اطلاعات از راه دور می باشد.

در صورتی که مطمئن هستید گوشی در نزدیکی شما نیست، می توانید از سایر قابلیت های برنامه ردیابی هواوی استفاده کنید. امکان قفل گذاشتن از راه دور، به شما کمک می کند که در صورت نداشتن قفل گوشی، امنیت اطلاعات شخصی تان را از راه دور حفظ کنید.

همچنین می توانید بعد از قفل کردن گوشی پیامی را بر روی صفحه نمایش گوشی ارسال کنید. پیام شما می تواند حاوی درخواستی باشد که در آن از یابنده گوشی می خواهید با شماره ای که در پیام گذاشته اید تماس بگیرد و گوشی شما را پس بدهد. با این کار هر کسی که تلفن گمشده را پیدا کند، می تواند مستقیماً با شما تماس بگیرد.

در صورتی که مطمئن هستید گوشی تان به سرقت رفته و سارق قصد برگرداندن گوشی را ندارد، برای حفظ امنیت اطلاعات شخصی از جمله تصاویر و ویدئوهای شخصی، نرم افزارهای گوشی، اطلاعات تماس ها، مخاطبین و پیام ها، بهتر است از راه دور اطلاعات دستگاه گم شده را پاک کنید. قبل از انجام این کار، از تصمیم تان مطمئن شوید. زیرا داده ها پس از حذف قابل بازیابی نیستند.

قابلیت Erase Data در برنامه Find My Phone هواوی
قابلیت Erase Data در برنامه Find My Phone هواوی

ردیابی دستگاه هواوی با حساب Google

قابلیت Find My Device گوگل یکی از امکانات خوب امنیتی گوگل برای ردیابی دستگاه های هوشمند گم شده یا دزدیده شده است. با قابلیت Find My Device، می توانید اقدامات متعددی در جهت پیدا کردن دستگاه تان انجام دهید. نکته اصلی در امکان استفاده از این قابلیت این است که از قبل در دستگاه گم شده وارد حساب گوگلتان شده باشید. در غیر این صورت امکان بازیابی با این روش وجود ندارد.

وارد سایت https://android.com شده و با وارد کردن شناسه و رمز عبور حساب گوگل، وارد اکانت شوید. در صفحه اصلی نقشه ای روی وب سایت نشان داده می شود. در صورت روشن بودن گوشی، روشن بودن اینترنت و روشن بودم قابلیت GPS گوشی، مکان فعلی گوشی روی نقشه نمایش داده می شود. در غیر این صورت شما نمی توانید موقعیت مکانی تلفن همراه گم شده تان را ببینید.

ردیابی دستگاه هواوی با حساب Google
ردیابی دستگاه هواوی با حساب Google

قابلیت Find My Device امکانات ردیابی متعددی در اختیار کاربران قرار می دهد. با انتخاب PLAY SOUND شما می توانید با گوشی تان تماس بگیرید. در صورتی که گوشی خاموش نباشد، زنگ گوشی به مدت 5 دقیقه به صدا در می آید و اگر تلفن تان را در منزل یا محل دیگری جا گذاشته باشید، با شنیدن صدای آلارم می توانید آن را پیدا کنید. این قابلیت حتی در شرایطی که گوشی سایلنت باشد هم قابل استفاده است.

امکان قفل کردن دستگاه گم شده، امکان ارسال پیام به روی صفحه نمایش گوشی و امکان پاک کردن اطلاعات گوشی از راه دور، دیگر قابلیت هایی هستند که ردیاب گوگل در اختیار کاربران قرار می دهد. اگر می خواهید به طور کامل با نحوه کارکرد ردیابی دستگاه با حساب گوگل آشنا شوید، بر روی لینکی که ارائه داده ایم کلیک کنید. ما قبلا در مقاله ای به طور مفصل درباره این قابلیت توضیح داده ایم.

استفاده از اپلیکیشن های موقعیت یاب جهت ردیابی دستگاه هواوی

اپلیکیشن های ردیاب گوشی که با کمک GPS به مکان یابی گوشی کمک می کنند می توانند برای ردیابی دستگاه هواوی کمک کننده باشند. در این زمینه برنامه های مختلفی ارائه شده اند که با جستجو در گوگل پلی می توانید یکی از آن ها را دانلود کرده و بر روی گوشی تان نصب کنید تا در مواقع لزوم بتوانید از امکانات این برنامه ها استفاده کنید.

اگر فرزند محصلتان موبایل مختص خودش را دارد، شما به عنوان والد می توانید برنامه نظارت بر گوشی فرزند را بر روی گوشی نصب کنید. از آن جایی که کودکان معمولا در نگهداری از موبایل حواس پرت هستند، هنگام گم شدن می توانید با بررسی موقعیت مکانی گوشی فرزند، آن را پیدا کنید.

البته استفاده از قابلیت ردیابی در این برنامه ها معمولا وابسته به روشن بودن قابلیت Location گوشی است. بنابراین اگر لوکیشن دستگاه فرد روشن نباشد، برنامه های ردیابی کمک چندانی نخواهند کرد.

کلام آخر

در این مقاله سه روش برای ردیابی دستگاه های هواوی را بررسی کردیم. تمام این روش ها برای ارائه موقعیت دقیق گوشی، نیاز به روشن بودن گوشی، روشن بودن اینترنت و روشن بودن قابلیت GPS دارند. علاوه بر این روش ها هنگام گم شدن گوشی می توانید با ثبت نام در سامانه همیاب 24، احتمال پیدا شدن گوشی تان را افزایش دهید.

با این وجود اگر گوشی شما به سرقت برود احتمال باز پس گرفتن آن کم تر است. پس برای جلوگیری از به سرقت رفتن گوشی و اطلاعات، همیشه مراقب تلفن همراه یا سایر وسایل شخصی مهم تان باشید و سعی کنید در خارج از منزل و در خیابان، تا حد امکان از تلفن همراه تان استفاده نکنید.

یک نظر ثبت کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده است. *