[smartslider3 slider="2"]

تلگرام پریمیوم چیست؟ چه امکاناتی دارد و چگونه می توان آن را تهیه کرد؟

آموزش خرید و فعالسازی تلگرام پریمیوم

پاول دورف مدیر عامل شرکت تلگرام مدتی قبل اعلام کرد که بسیاری از کاربران خواستار کاهش محدودیت هایی مثل آپلود فایل دو گیگا بایتی بوده اند، با این وجود در صورت کاهش محدودیت برای تمامی کاربران، هزینه سرورهای تلگرام بیش از پیش افزایش می یابد و دسترسی به این سرویس غیر ممکن می شود. در همین راستا تلگرام تصمیم گرفت تا سرویس تلگرام پریمیوم را برای کاربرانی که به دنبال قابلیت های بیشتر و محدودیت های کمتر هستند، در دسترس قرار دهد.

تلگرام در نسخه جدیدی تحت عنوان تلگرام پریمیوم ارائه شده است. نسخه پولی و غیررایگان تلگرام، ویژگی ها و قابلیت هایی دارد که در نسخه معمولی و رایگان آن موجود نیست؛ یا اینکه برخی ویژگی های تلگرام قدیمی، در این نسخه ارتقا پیدا کرده اند. کاربران نسخه پریمیوم، به ازای خدماتی که دریافت می کنند باید هزینه اشتراک ماهانه بپردازند.

این کار باعث می شود کاربرانی که به ویژگی های پیشرفته و منابع سنگین نیاز دارند بتوانند از این قابلیت ها استفاده کنند. در کنار آن، امکان دسترسی رایگان به این پیام رسان قدرتمند در تمام دنیا همچنان وجود داشته باشد. هزینه اشتراک ماهانه نسخه Telegram Premium حدودا 5 دلار (4.99 دلار) است.

در این مقاله مهم ترین امکانات و ویژگی های تلگرام Premium را بررسی می کنیم. همچنین نحوه پرداخت هزینه و ارتقای تلگرام به نسخه پولی را آموزش می دهیم. با ما همراه باشید.

نحوه خرید و فعالسازی اشتراک تلگرام پریمیوم

امکان خرید اشتراک پریمیوم از طریق پرداخت درون برنامه ای فراهم شده است. همچنین از طریق ربات PremiumBot که به این منظور ارائه شده است، می توانید تلگرامتان را پریمیوم کنید. این دو روش برای کاربران تلگرام اندروید قابل استفاده اند. در صورتی که گوشی شما ios است، فعال سازی نسخه پریمیوم از طریق خرید اشتراک در اپ استور امکان پذیر است.

قیمت اشتراک پریمیوم در مناطق جغرافیایی مختلف کمی فرق دارد. اما میانگین قیمت آن، تقریبا 5 دلار است. اما اگر از قبل برنامه تلگرام را داشته باشید و از بخش درون برنامه ای، اقدام به تغییر اشتراک نمایید، کمی تخفیف می گیرید.

فعالسازی Telegram Premium از بخش تنظیمات

برای تغییر نسخه تلگرام و تبدیل آن به حساب حرفه ای، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برنامه تلگرام را باز کنید.
 • وارد بخش تنظیمات شده و گزینه Telegram Premium را انتخاب کنید. (در صورتی که این گزینه را در لیست خود نداشتید، تلگرامتان را به جدیدترین نسخه بروزرسانی کنید و مجددا وارد تنظیمات برنامه تلگرام شوید.)
 • بر روی Subscribe for $X.XX per month ضربه بزنید.
 • در صفحه بعد از شما خواسته می شود تا مشخصات کارت اعتباری تان را وارد کنید. پس از وارد کردن، گزینه تیک بالای صفحه را انتخاب کنید تا روش پرداخت اضافه شود.
فعالسازی تلگرام پریمیوم از بخش تنظیمات
تبدیل تلگرام به تلگرام پیشرفته،از طریق بخش تنظیمات

نکته: با توجه به تحریم بودن ایران، ممکن است امکان تغیر نسخه با شماره ایرانی را نداشته باشید. برای حل این مشکل، ابتدا مراحل تغییر شماره در تلگرام را انجام دهید. شماره تان را با یک شماره مجازی تعویض کنید. بعد از اتمام مراحل فعالسازی تلگرام پریمیوم، می توانید مجددا، شماره تان را به شماره تلفن اصلی تان تغییر دهید.

مراحل تغییر شماره در تلگرام
مراحل تغییر شماره در تلگرام

فعالسازی Telegram Premium از طریق ربات PremiumBot

ربات تلگرام PremiumBot به عنوان یک روش ایمن برای خرید تلگرام پیشرفته در وب سایت تلگرام معرفی شده است. برای فعالسازی تلگرام پیشرفته با استفاده از ربات، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد ربات PremiumBot@ شوید.
 • گزینه ی Start را انتخاب کنید.
 • Pay $X.XX را بزنید.
 • با زدن تیک انتهای صفحه با قوانین و مقررات سرویس پیشرفته موافقت کنید و روی PAY $X.XX ضربه بزنید.
فعالسازی Telegram Premium از طریق ربات PremiumBot
فعالسازی Telegram Premium از طریق ربات PremiumBot
 • در صفحه بعد از شما خواسته می شود تا مشخصات کارت اعتباری تان را وارد کنید. پس از وارد کردن، گزینه تیک بالای صفحه را انتخاب کنید تا روش پرداخت اضافه شود.
 • در صفحه بعدی دوباره روی PAY و سپس Continue ضربه بزنید.
فعالسازی Telegram Premium از طریق ربات PremiumBot 2

ویژگی های تلگرام پریمیوم

 • محدودیت های کمتر

استفاده از تلگرام معمولی دارای محدودیت هایی برای افراد است. این محدودیت ها تا حد زیادی در نسخه پریمیوم رفع شده اند. برای مثال در این نسخه هر فرد می تواند بیش از 1000 کانال را دنبال کند، 10 چت را در لیست اصلی خود پین کند و بایوی طولانی تری ثبت کند. کاربران همچنین می توانند 20 پوشه چت ایجاد کرده و در هر کدام از آن ها 200 چت مختلف را قرار دهند.

در تلگرام معمولی امکان اضافه کردن اکانت تلگرام، تا سه اکانت وجود داشت؛ در نسخه حرفه ای تلگرام امکان افزودن چهار حساب وجود دارد. در بایوی تلگرام پریمیوم می توانید یک لینک اضافه کنید. همچنین می توانید تا 20 لینک عمومی t.me را برای خود رزرو کنید.

 •  آپلود فایل 4 گیگابایت

کاربران تلگرام رایگان، می توانند فایل هایی با حداکثر 2 گیگابایت حجم، آپلود کنند. در Telegram Premium امکان آپلود فایل هایی تا 4 گیگابایت حجم وجود دارد.

حداکثر حجم قابل آپلود در تلگرام پیشرفته چهار گیگابایت می باشد.
حداکثر حجم قابل آپلود در تلگرام پیشرفته چهار گیگابایت می باشد.
 • تبدیل صدا به متن

در تلگرام غیررایگان شما می توانید پیام های صوتی را به متن تبدیل کنید. گاهی اوقات در شرایط و موقعیتی هستید که نمی توانید ویس گوش دهید. در این شرایط می توانید از قابلیت تبدیل صدا به متن که در نسخه پریمیوم وجود دارد استفاده کنید.

 • استیکر های منحصر به فرد

تلگرام پریمیوم مجموعه بزرگ و جذابی از استیکر و گیف های موضوعی دارد. این مجموعه استیکر به صورت ماهانه به روز رسانی می شود.

 • عکس های پروفایل متحرک

در صورتی که کاربران تلگرام پریمیوم ویدئو یا تصویر متحرکی را برای پرفایلشان تنظیم کنند، این تصویر در تمام صفحات به صورت متحرک نمایش داده می شود. این قابلیت هم در چت و هم در لیست چت ها نشان داده می شود. در صورتی که یک حساب بیزینسی دارید، با کمی ابتکار می توانید جذابیت زیادی در اکانتتان ایجاد کنید.

 •  مدیریت چت

در تلگرام پیشرفته امکاناتی برای سازماندهی چت ها و پوشه بندی آنها ارائه شده است.

علامت تلگرام پریمیوم
پریمیوم بودن حساب کاربران به واسطه علامتی که در کنار نام آن ها ثبت می شود، برای سایرین قابل تشخیص است.
 • عدم نمایش تبلیغات
 • دانلود سریع تر فایل ها
 • اضافه کردن زیرنویس های طولانی تر برای عکس ها و ویدیوها
 • نمایش نشان پریمیوم در پروفایل

کلام آخر

شرکت تلگرام با ارائه ورژن های مختلف این برنامه از جمله تلگرام نسخه وب، تلگرام موبایل و کامپیوتر محبوبیت زیادی پیدا کرد. در آستانه 700 میلیونی شدن این برنامه، تلگرام پیشرفته و غیررایگان رونمایی شد. در این مقاله تلگرام پریمیوم (نسخه پولی تلگرام) را معرفی کردیم. همچنین نحوه تغییر تلگرام از نسخه رایگان به نسخه غیررایگان را آموزش دادیم.

نسخه پیشرفته تلگرام هزینه ذخیره سازی زیادی نیاز دارد که تلگرام ترجیح داده است این هزینه را از کاربران نسخه پریمیوم دریافت کند. در صورتی که شما نیازی به امکانات تلگرام پیشرفته ندارید، همچنان می توانید از تلگرام معمولی استفاده کنید. قابلیت های فعلی تلگرام همچنان به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار خواهند داشت.

نسخه تلگرام پریمیوم اپلیکیشن جدیدی نیست و برای داشتن آن تنها کافی است که از داخل تلگرامی که دارید، پرداخت برای خرید را انجام دهید. از آنجایی که این قابلیت جدیدا ارائه شده است، این امکان وجود دارد که عده ای بخواهند از این طریق کلاهبرداری کنند. با توجه به این مسئله از هر گونه نصب اپلیکیشن شبه تلگرام و یا خرید اشتراک پریمیوم در برنامه ای دیگر، دوری کنید.

یک نظر ثبت کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده است. *