[smartslider3 slider="2"]

آموزش استفاده از فیلتر اینستاگرام برای استوری، پست و لایو

آموزش افزودن فیلتر در اینستاگرام

اگر با اینستاگرام آشنایی داشته باشید می دانید که این برنامه به شما اجازه می دهد تا انواع فیلترها را روی عکس های خود قرار دهید. هنگامی که عکس یا ویدئویی را پست کرده یا آن را به استوری اینستاگرام خود اضافه می کنید، می توانید از فیلتر اینستاگرام استفاده کنید. فیلترها پوشش های اولیه ای هستند که رنگ ها و سایه عکس های شما را تغییر می دهند و تصاویر جذابی برای شما ایجاد می کنند.

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که هنوز در استفاده از فیلترها حرفه ای نشده اید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

فیلتر اینستاگرام چیست؟

فیلتر اینستاگرام ابزار جذابی است که شما را قادر می سازد تا با انجام تنظیمات مربوط به عکس و ویدئو در اینستاگرام، تصاویر و ویدئوهای خود را تنها با یک کلیک تغییر دهید. ویژگی فیلتر اینستاگرام برای اولین بار در سال 2011، با چند انتخاب ساده برای افزودن فیلتر به تصاویر و ویدئوهای اینستاگرام منتشر شد.

دلایل زیادی برای استفاده از فیلترهای اینستاگرام وجود دارد، از بهبود سریع ظاهر تصویر گرفته تا ایجاد نمایی یکنواخت در کل عکس و ویدئویی که می خواهید آن را به اشتراک بگذارید. برخی از فیلترها ممکن است تصویر را روشن تر کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است سایه ها را تقویت کنند. بعضی از آنها تمام رنگ ها را به طور کامل حذف کرده و تصویر را سیاه و سفید می کنند.

تعدادی از فیلترها نیز (به خصوص فیلترهایی که در استوری ها استفاده می شود) تصویر چهره افراد را به صورت افراطی تغییر می دهند و برخی دیگر تغییرات ظریف تری اعمال می کنند. حتی بعضی از افراد از فیلترها صرفاً برای سرگرمی استفاده می کنند.

راه های متعددی برای ویرایش تصویر و ویدئو با استفاده از این فیلترها وجود دارد. اینستاگرام افکت های جذاب و کاربردی در اختیار کاربر قرار داده که به دلیل رابط کاربری آسان این برنامه، اعمال این فیلترها برای افراد بسیار ساده است. اگر چه این ویژگی کاربرپسند است، اما استفاده از آن ممکن است همچنان برای برخی از کاربران گیج کننده باشد.

در ادامه این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه با استفاده از فیلترها، جذابیت بصری پست ها و استوری های خود را در چند مرحله ساده ارتقا دهید.

چگونه در استوری اینستاگرام به عکس و ویدئو Filter اضافه کنیم؟

افزودن فیلتر به یک عکس یا ویدئو در استوری اینستاگرام احتمالاً ساده ترین کار در این برنامه است. این کار حتی زمان زیادی هم از شما نمی گیرد و برای انجام آن به یک گوشی، یک اکانت اینستاگرام و حداکثر 5 دقیقه زمان نیاز دارید! در ادامه به شما نشان می دهیم که چطور به استوری اینستاگرام فیلتر اضافه کنید تا دیگر نگران نحوه استفاده از فیلترها در اینستاگرام نباشید. مطمئن شوید که تمام مراحل را دنبال می کنید تا بتوانید کار را با موفقیت انجام دهید.

مراحل افزودن افکت به استوری Instagram
مراحل افزودن افکت به استوری Instagram
  • مرحله اول: انتخاب یا گرفتن عکس/ فیلم

ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه feed روی علامت مثبت ضربه بزنید. گزینه Story را انتخاب کنید تا دوربین اینستاگرام باز شود.

سپس عکس یا فیلم موردنظرتان را ثبت کرده یا برای انتخاب یک تصویر یا فیلم از گالری، صفحه را به سمت بالا بکشید. همچنین می توانید برای انتخاب عکس از گالری، روی آیکون مربع شکل گالری در پایین صفحه ضربه بزنید. در نهایت روی تصویری که می خواهید فیلتر روی آن اعمال شود، ضربه بزنید.

  • مرحله دوم: فیلتر مورد نظر را انتخاب کنید.

بعد از ثبت یا انتخاب فایل مورد نظر، حالا نوبت به انتخاب یک فیلتر مناسب می رسد. برای اعمال تغییرات جزئی مانند تغییر رنگ و نور تصویر، کافی است صفحه را به سمت چپ یا راست بکشید. در این حالت، تغییر تصویر به همراه نمایش نام فیلتر را مشاهده خواهید کرد.

برای دسترسی به فیلترهای پیشرفته تری که به تصویر شما افکت ها و اجزای مختلفی اضافه می کنند، کافی است از بالای صفحه روی آیکون ستاره ضربه بزنید تا لیست فیلترها در پایین صفحه برای شما باز شود. پس از انتخاب فیلتر رو گزینه Done در بالای صفحه ضربه بزنید.

روش دیگری که برای انتخاب فیلتر در استوری وجود دارد  این است که بعد از باز کردن دوربین در اینستاگرام، ابتدا فیلتر مورد نظر خود را از لیست پایین صفحه انتخاب کنید. سپس برای ثبت عکس یک بار روی علامت دایره پایین صفحه ضربه بزنید و برای ضبط ویدئو، انگشت خود را روی علامت دایره ای نگه دارید. به این ترتیب فیلم و عکس شما با فیلتر ثبت خواهد شد.

شما می توانید از تمامی روش های بالا به صورت هم زمان استفاده کرده و چندین فیلتر ثابت و متحرک به عکس و ویدئو خود اضافه کنید. همچنین اگر افکت های نمایش داده شده روی صفحه را دوست ندارید، می توانید با ضربه زدن روی گزینه جستجو در انتهای لیست فیلترها، افکت های دیگر را بررسی کنید.

  • مرحله سوم: تصویر/ ویدئو را به استوری اضافه کنید.

پس از انتخاب فیلتر مورد نظر، با کلیک بر روی گزینه Your story یا Close friends تصویر یا ویدئو را به استوری اینستاگرام خود اضافه کنید.

نکته: اگر می خواهید فیلترهایی که در استوری دیگران مشاهده می کنید به لیست فیلترهای خود اضافه کنید، کافی است در استوری مورد نظر، روی اسم فیلتر که بالای صفحه نوشته شده ضربه بزنید. بعد از باز شدن آیکون ذخیره فیلتر پایین صفحه، علامت ذخیره را انتخاب کنید.

چگونه به لایو اینستاگرام فیلتر اضافه کنیم؟

اضافه کردن فیلتر به لایو در اینستاگرام دقیقاً مشابه اضافه کردن فیلتر به استوری است. برای این کار ابتدا روی علامت مثبت پایین صفحه ضربه بزنید. گزینه Live را انتخاب کنید. از میان فیلترهای موجود در پایین صفحه یک مورد را انتخاب کنید و برای شروع لایو با فیلتر، دوباره روی آیکون دایره ای شکل فیلتر ضربه بزنید.

افزودن فیلتر به لایو
افزودن فیلتر به لایو

چگونه به ریلز اینستاگرام Filter اضافه کنیم؟

ریلزهای اینستاگرام بسیار شبیه به ویدئوهای TikTok هستند. با استفاده از ریلز می توانید ویدئوهای سرگرم کننده 60 ثانیه ای منتشر کنید.

اضافه کردن فیلتر به ریلز اینستاگرام نیز مشابه اعمال فیلتر به استوری است. برای این کار ابتدا روی علامت مثبت پایین صفحه ضربه بزنید. گزینه Reels را انتخاب کنید. از میان فیلترهای موجود در پایین صفحه یک مورد را انتخاب کنید و برای شروع ریلز با فیلتر دوباره روی آیکون دایره ای شکل فیلتر ضربه بزنید.

چگونه در پست اینستاگرام به عکس و ویدئو فیلتر اضافه کنیم؟

اعمال فیلتر بر روی پست های اینستاگرام، به سادگی افزودن فیلتر به استوری اینستاگرام است. افزودن فیلتر به پست های شما می تواند آن را جذاب تر کند، تعامل را بهبود ببخشد و باعث افزایش لایک ها و نظرات مخاطبین شود. با دنبال کردن مراحل زیر می توانید بدون دردسر فیلترهای مورد نظرتان را به پست اینستاگرام اضافه کنید.

مراحل افزودن فیلتر به پست اینستاگرام
مراحل افزودن فیلتر به پست اینستاگرام
  • مرحله اول: عکس یا فیلم مورد نظرتان را انتخاب کنید.

قدم اول این است که روی نماد Plus در پایین صفحه ضربه بزنید. سپس تصویر یا فیلم مورد نظرتان را ثبت کرده و یا یک فایل از گالری انتخاب کنید. سپس روی علامت فلش آبی در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید تا به صفحه فیلترها منتقل شوید.

  • مرحله دوم: انتخاب فیلتر

در پایین صفحه می توانید فیلترهای مختلفی را مشاهده کنید و برای انتخاب هر کدام از آنها کافی است روی آن ضربه بزنید. اگر برای بار دوم روی فیلتر ضربه بزنید، گزینه ای برای کنترل شدت فیلتر نمایش داده می شود.

  • مرحله سوم: پست خود را به اشتراک بگذارید.

پس از انجام تمام ویرایش های مورد نیاز، روی فلش آبی رنگ ضربه بزنید. صفحه ای برای اضافه کردن متن و مکان و غیره نمایش داده می شود که بعد از تکمیل آن، کافی است روی فلش آبی رنگ ضربه بزنید تا پست اینستاگرام شما به اشتراک گذاشته شود.

سخن آخر

شما می توانید عکس ها و ویدئوهای خود را قبل از انتشار در اینستاگرام با فیلترها ادیت کنید. فیلترهای اینستاگرام قابلیت های جذابی هستند که به عکس ها و ویدئوهای ما رنگ و لعاب تازه ای اضافه می کنند. اگر قصد انتشار یک ویدئو در اینستاگرام خود را دارید و این فیلم کیفیت مناسبی ندارد، فیلترهای اینستاگرام می توانند رنگ و نور و کیفیت آن را افزایش دهند. اگر بعد از یک روز خسته کننده می خواهید از خودتان استوری منتشر کنید، فیلترهای اینستاگرام چهره شما را کاملاً بشاش و سرزنده نشان خواهند داد.

برای استفاده از فیلترها، تمام مراحلی که بیان شد را به طور کامل دنبال کنید تا بدون دردسر فیلترهایی را به پست، استوری، لایو و ریلز اینستاگرام خود اضافه کنید. در نهایت توجه داشته باشید که به روز نگه  داشتن اینستاگرام برای استفاده از قابلیت های جدید فیلترها بسیار مهم است.

یک نظر ثبت کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده است. *