[smartslider3 slider="2"]

آیا امکان ردیابی شماره تماس وجود دارد؟

آموزش ردیابی شماره تماس افراد

ردیابی افراد از روش های مختلفی می تواند انجام شود. یکی از این روش ها، ردیابی شماره تماس افراد است. شاید لازم باشد لیست شماره افرادی که با موبایل شرکت شما تماس می گیرند را بررسی کنید. یا اینکه به دلیل حساسیت سنی، بخواهید تماس های ورودی موبایل فرزند نوجوان یا کودکتان را کنترل کنید. این مقاله برای افرادی نوشته شده که با دلایل منطقی به دنبال ردیابی شماره دیگری هستند. اگر جزو این دسته هستید در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید.

ضرورت ردیابی شماره تماس

ممکن است گمان کنید ردیابی اشخاص یا شماره تلفن آنها معمولاً چیزی نیست که کسی بخواهد روزانه آن را انجام دهد. یا حداقل این کار مخصوص افراد بدگمانی است، که دائماً در حال چک کردن بستگان نزدیک خود هستند. اما این موضوع برای افرادی که به هر دلیلی تلفن همراه خود را گم کرده اند، یا دائماً نگران رفت وآمد فرزندان خود هستند، از پدر و مادر سالخورده خود (که بعضا از بیماری آلزایمر رنج می برد) مراقبت می کنند و یا مسئولیت نگهداری از یک بیمار ناتوان ذهنی را به عهده دارند، کمی متفاوت خواهد بود.

وضعیتی را تصور کنید که شخص به دلیل شرایط کاری خود مجبور است، هر روز زمان طولانی را از کودک یا والد پیر خود، که از آن نگهداری می کند دور بماند. از طرفی امکان برقراری تماس های پی در پی با کسی که از او مراقبت می شود وجود نداشته باشد. در چنین شرایطی وجود یک برنامه ردیاب شماره تماس، که از قبل بر روی تلفن هوشمند فرد نصب شده، می تواند نجات دهنده باشد و بسیاری از نگرانی ها و اتلاف هزینه و انرژی و زمان را به راحتی از بین ببرد.

ردیابی شماره کودکان توسط والدینشان
ردیابی شماره کودکان توسط والدینشان، یکی از معمول ترین کاربردهای قانونی ردیاب شماره تلفن می باشد.

از طرف دیگر ممکن است لازم باشد که لیست تماس های ورودی و خروجی فرزندتان را بررسی کنید. یا اینکه لیست تماس های ویزیتورهای شرکتتان با مشتری را چک کنید؛ در این شرایط ردیاب تماس تلفنی می تواند به شما جهت کنترل و مدیریت بهتر شرایط کمک کند.

ردیابی شماره تماس همراه چه طور انجام می شود؟

روش های متفاوتی برای این منظور وجود دارد. با جستجوی ساده در اینترنت با انبوهی از نرم افزارهای تلفن همراه رو به رو می شوید که امکانات متفاوتی ارائه می کنند. این برنامه ها که نسخه های ایرانی و خارجی و همین طور پولی و رایگان آن ها در دسترس قرار دارد، معمولاً از طریق نصب بر روی تلفن همراه فرد جست و جو شونده، قابلیت پیگیری وی را ایجاد می کنند.

برخی از این نرم افزارها برای پیدا کردن مخاطب به اینترنت نیاز دارند اما برخی از آنها تنها با روشن بودن GPS تلفن فرد جست و جو شونده، امکان پیدا کردن محل نسبتاً دقیق فرد مورد نظر را ایجاد خواهند کرد.

آیا امکان ردیابی بدون اطلاع خود شخص وجود دارد؟

برخی افراد تمایل دارند که فرد جست و جو شونده (که ممکن است فرزند یا حتی و پدر و مادر این افراد باشند) به دلیل نگرانی و ایجاد ناراحتی از تحت کنترل بودن دائمی توسط دیگری، از وجود چنین امکانی بر روی تلفن همراه خود آگاه نشوند. برای این منظور برخی از نرم افزارهای ردیابی شماره تماس امکانی را فراهم کردند که پس از نصب و تأیید اولیه بر روی تلفن همراه جست وجو شونده، دیگر نیازی به تأیید مجدد برای مکان یابی وجود نداشته باشد.

همچنین برخی از نرم افزارها پس از نصب به صورت خودکار از بین نرم افزارهای نصب شده پنهان می شوند تا آیکون نصب آنها به راحتی قابل مشاهده نباشد. برای مثال برنامه کنترل فرزند فمیلی سیف این امکان را فراهم می کند، که شما بتوانید بدون اطلاع فرزندتان، موقعیت مکانی و تماس های ورودی و خروجی او را کنترل کنید.

پنهان شدن برنامه ردیاب بر روی گوشی
برنامه های ردیاب شماره، می توانند پس از نصب، از لیست نرم افزارهای گوشی پنهان شوند و قابلیت تشخیص توسط کنترل شونده، نداشته باشند.

نرم افزارهای ردیاب شماره تماس چه ویژگی هایی دارند؟

قابلیت ردیابی در سراسر جهان

از آنجایی  که نرم افزارهای ردیابی شماره تماس معمولاً از سیستم GPS و WiFi برای جست وجوی هدف خود استفاده می کنند و این قابلیت ها نیز در سراسر جهان در دسترس است، در نتیجه اغلب آن ها امکان ردیابی در تمامی نقاط جهان را خواهند داشت.

امکان ایجاد لیست سیاه تماس بر اساس مکان

قابلیت جالب دیگر این  از دست نرم افزارها توانایی ایجاد لیست سیاه از تماس هایی است که از یک منطقه خاص انجام شده و معمولاً مزاحم تلفنی قلمداد می شوند. شما با استفاده از این امکان می توانید با مشخص کردن یک منطقه خاص و ثبت اطلاعات آن در لیست سیاه، امکان دریافت تماس از آن منطقه را برای خود حذف کنید.

ردیابی شماره تلفن بدون نیاز به اینترنت

همان طور که گفته شد برخی از این نرم افزارها بدون استفاده از شبکه اینترنت و فقط با قابلیت GPS، امکان ردیابی شماره تماس و یافتن مکان دقیق فرد را به شما خواهند داد. البته برخی از آنها ادعا می کنند که امکان ردیابی با استفاده از دکل های مخابرات و حتی بدون نیاز به روشن بودن GPS را در خود دارند.

ردیابی شماره جهت پیدا کردن گوشی گم شده
برنامه ردیاب شماره می تواند به شما در پیدا کردن گوشی گم شده کمک کند.

ذخیره سازی نامحدود اطلاعات ردیابی شده

نرم افزارهای ردیاب شماره تماس معمولاً امکان ذخیره سازی اطلاعات جست وجو شده قبلی را فراهم می کند. همان طور که می دانید دسترسی به سابقه اطلاعات در هر نرم افزار می تواند برای جست وجوهای بعدی راه گشا باشد.

امکان ردیابی شماره تماس بدون نیاز به تأیید درخواست

همان طور که گفته شد افراد به دلایل گوناگون از جمله کنترل گوشی، سرقت تلفن همراه و یا بررسی رفت وآمد فرزندان و افراد کم توان، از این نرم افزارها استفاده می کنند که در اکثر مواقع نیاز به امکان دسترسی خودکار برای جست وجو وجود دارد. چرا که مطمئناً سارق تلفن همراه علاقه ای به تأیید درخواست شما مبنی بر یافتن تلفن گمشده ندارد. از طرفی ردیابی کودکان نیز حساسیت های خاص خود را در پی دارد که موجب می شود والدین حتی علاقه ای به آگاهی فرزندشان از این موضوع نداشته باشند.

مراقب کلاه بردارها باشید!

اگر شما نیز به دنبال یک نرم افزار ردیابی شماره تماس هستید انتخاب یک نرم افزار هوشمند مناسب با قابلیت های کاربردی به طوری که بتواند شما را از دیگر نرم افزارها بی نیاز کند، حائز اهمیت است. بسیاری از شبه نرم افزارهایی که در قدم اول بررسی برای یافتن یک نرم افزار کاربردی مشاهده خواهید کرد، در واقع بد افزارهایی هستند که در بهترین حالت بی فایده خواهند بود و نصب و راه اندازی آنها موجب هدررفتن زمان، هزینه و انرژی شما شده و در نهایت چیزی جز نگرانی برای عزیزانتان ایجاد نخواهند کرد. پس لازم است در انتخاب خود دقت لازم را داشته باشید.

سخن آخر

مکان یابی اشخاص به خصوص کودکان و افراد سالخورده و افرادی که دارای ناتوانی های خاص ذهنی و جسمی هستند از اهمیت ویژه ای برخوردار است و وجود یک سیستم ردیاب مناسب و قوی جزوی از پروسه نگهداری از این افراد محسوب می شود. ردیابی شماره تماس روشی مؤثر و کارآمد برای پیدا کردن افراد است. شما همچنین می توانید از این روش برای پیدا کردن تلفن همراه خود استفاده کنید. در این روش که معمولاً نیازمند نصب هم زمان نرم افزار بر روی تلفن همراه شما و فرد دیگر است، شما می توانید به راحتی با سرچ شماره تلفن همراه فرد جست وجو شونده در نرم افزار، موقعیت دقیق او را در هر کجای دنیا که باشد بر روی نقشه پیدا کنید.

ردیابی افراد با ردیاب شماره تماس مزایایی دارد که در این مقاله به آن اشاره شد. اما این روش مطمئناً معایبی نیز دارد که به عنوان نمونه می توان به کاربردی نبودن این روش در ردیابی گوشی خاموش اشاره کرد. همچنین برای کودکان کم سن تر که از تلفن همراه استفاده نمی کنند استفاده از ردیاب کودک به نظر روشی کارآمدتر خوهد بود.

یک نظر ثبت کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده است. *