[smartslider3 slider="2"]

چگونه واتساپ فرزندم را به صورت مخفیانه کنترل کنم؟

آموزش روش های کنترل واتساپ دیگران

عمده ارتباطات اینترنتی کاربران ایرانی در پیام رسان واتساپ انجام می شود. با توجه به حساسیت سنی و تجربه کم کودکان و نوجوانان، والدین ترجیح می دهند که بر واتساپ فرزندشان نظارت داشته باشند. کنترل واتساپ به روش های مختلفی امکان پذیر است. در این مقاله ما راهکارهای عملی برای کنترل کردن واتساپ فرزندان را آموزش می دهیم.

چرا باید واتساپ فرزندمان را کنترل کنیم؟

خطرات استفاده نادرست از اینترنت بر کسی پوشیده نیست. کودکان و نوجوانان زیر 18 سال تجربه زیسته کمی دارند و بیش تر در معرض خطر هستند.

روحیات ماجراجویانه، کنجکاوی و ریسک این افراد باعث می شود که بیش تر در معرض خطرات احتمالی قرار بگیرند. برخی از مهم ترین آسیب های واتساپ برای کودکان و نوجوانان عبارتند از:

 • ارتباط با افراد ناشناس و قرار گرفتن در معرض کلاهبرداران و متجاوزین اینترنتی
 • اعتماد نادرست و به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی با افراد غریبه
 • دوستی های مجازی و آسیب های فکری و روحی
 • ایجاد مزاحمت برای دیگران
 • افت تحصیلی به دلیل تلف کردن وقت در واتساپ و سایر برنامه های اجتماعی
 • امکان ورود به گروه های غیر اخلاقی با محتوای نامناسب
 • بیدار ماندن طولانی در ساعات شب و به هم خوردن ساعت خواب و بیداری
 • و…

مواردی که به آن ها اشاره شد تنها بخش کوچکی از آسیب های استفاده نامناسب از واتساپ هستند. با توجه به دلایلی که توضیح دادیم کنترل واتساپ فرزند برای آن دسته از والدینی که به سلامت روحی و فکری فرزندانشان اهمیت می دهند، ضرورت دارد.

برخی از نوجوانان در مقابل این موضوع مقاومت دارند و اجازه چک کردن گوشی شان را به دیگران نمی دهند. اگر حس می کنید فرزندتان در بعضی موارد با شما صداقت ندارد و در رفتارهای او تغییرات خاصی می بینید، می توانید از روش های دیگری برای کنترل واتساپ فرزندتان استفاده کنید.

دلایل نظارت بر واتساپ دیگران
واتساپ هر فردی چکیده ای از دامنه ارتباطات او با دیگران می باشد.

روش های کنترل واتساپ

برنامه واتساپ از الگوریتم رمزنگاری پیشرفته ای برای حفظ امنیت اطلاعات کاربران استفاده می کند. بنابراین نفوذ به سرور واتساپ برای چک کردن برخی حساب های کاربری، تقریبا غیر ممکن است. برای کنترل واتساپ معمولا از روش های دیگری استفاده می شود.

پرکاربردترین روش های نفوذ و کنترل واتساپ دیگران عبارتند از:

لاگین کردن و ورود به واتساپ فرزند

برای اینکه وارد واتساپ فرزندتان شوید تنها لازم است که چند لحظه گوشی او در اختیارتان باشد. فقط کافی است که در برنامه واتساپ خود، شماره واتساپ فرزندتان را وارد کنید. کد تایید به شماره او ارسال می شود و اگر گوشی دست شما باشد می توانید کد تایید را در برنامه واتساپ وارد کنید. به این ترتیب شما در گوشی خودتان وارد واتساپ فرزندتان شده اید.

استفاده از واتساپ وب

اگر فرزندتان از واتساپ دسکتاپ یا واتساپ وب استفاده می کند، شما می توانید وارد سیستم او شوید و از طریق کامپیوتر، چت های واتساپی اش را کنترل کنید. معمولا افراد برای جلوگیری از این موضوع، بعد از هر بار استفاده، از واتساپ وب خارج می شوند. در صورتی که فرزندتان بر روی واتساپ دسکتاپش رمز بگذارد یا دکمه خروج از واتساپ وب را بزند، امکان کنترل پیام های او وجود نخواهد داشت.

کنترل پیام های واتساپ از طریق گرفتن خروجی از چت ها

قابلیت export chat در واتساپ، این امکان را به کاربران می دهد که از چت های واتساپ خروجی تهیه کنند. در این روش نیاز به این دارید که برای چند دقیقه گوشی فرزندتان را در اختیار بگیرید. واتساپ فرزندتان را باز کنید و وارد صفحه چت او با یکی از مخاطبینش شوید. در صفحه چت روی علامت سه نقطه بالای صفحه کلیک کنید و از بین گزینه های موجود گزینه More و پس از آن export chat را انتخاب کنید. از شما سوال می شود که تنها چت متنی را می خواهید یا فایل های چند رسانه ای را نیز احتیاج دارید؟ یکی از این دو مورد را انتخاب کنید. در مرحله بعد از راه هایی مثل تلگرام، ایمیل یا سایر روش های موجود یکی را انتخاب کرده و چت را به آدرس ایمیل یا تلگرام خودتان بفرستید. فایل چت با فرمت txt به آدرس تعیین شده ارسال می شود.

کنترل واتساپ فرزند، در صورت پنهان کاری

نرم افزار کنترل whatsapp

روش های قبلی که برای کنترل واتساپ توضیح دادیم یک ایراد جدی دارند. در لاگین کردن واتساپ، بلافاصله بعد از ورود شما، اکانت فرزندتان لاگ اوت می شود. به این ترتیب فرزند شما مجددا وارد اکانتش می شود و واتساپ شما غیرفعال می گردد. همچنین ممکن است که او متوجه شود که شما وارد حسابش شده اید.

در صورتی که واتساپ دسکتاپ فرزندتان را باز کنید، نوتیفیکیشنی در گوشی او نمایش داده می شود. به این ترتیب فرزندتان می فهمد که سعی در کنترل او داشته اید. خروجی گرفتن از چت های واتساپ نیز زمانبر است؛ چرا که شما باید تمام چت های مهم را به ترتیب export کنید.

روش دسترسی پنهان بهترین روشی است که بدون اطلاع کاربر می توان در اکانت وی باقی ماند. برخی نرم افزارهای نظارت بر واتساپ وجود دارند که با نصب بر روی گوشی کاربر، به صورت پنهان در می آیند. از آن جایی که کاربر متوجه نصب نرم افزار نشده است، از کنترل شدن حساب واتساپش نیز مطلع نمی شود.

نرم افزارهای خارجی زیادی از جمله SpyMyFone، TheTruthSpy و App Spy در این زمینه وجود دارد که با پرداخت هزینه می توانید آن را تهیه کنید. اما استفاده از آن ها را به کسی توصیه نمی کنیم؛ چرا که در صورت راضی نبودن به راحتی نمی توانید هزینه را پس بگیرید. نمونه مشابه نرم افزار فمیلی سیف است که برای کاربران ایرانی به راحتی قابل استفاده است. فمیلی سیف امکان نصب و پنهان شدن بر روی گوشی را دارد و با استفاده از آن شما می توانید محتویات واتساپ فرزندتان را بررسی کنید.

قابل ذکر است که این برنامه برای نظارت بر گوشی فرزندان و به منظور حفظ کانون گرم خانواده و اطمینان از سلامت ارتباطی فرزند طراحی شده است و فمیلی سیف استفاده این برنامه را برای کنترل هیچ فردی به جز فرزند زیر 18 سال شما، توصیه نمی کند. در واقع این ابزار یک روش هک کردن واتساپ محسوب نمی شود، بلکه یک روش نظارتی بر فعالیت فرزندان شما در پیام رسان واتساپ و سایر اپلیکیشن های ارتباط اجتماعی است.

نرم افزار کنترل واتساپ
برنامه فمیلی سیف امکان نظارت بر پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی فرزندان را، به والدین می دهد.

ویژگی های برنامه کنترل واتساپ فرزندان فمیلی سیف

فمیلی سیف تنها یک برنامه کنترل واتساپ نیست. این نرم افزار طراحی شده است تا خیال والدین را از فرزندشان راحت کند. اگر شما فرزند زیر 18 سالی دارید و می خواهید فعالیت های او با موبایل یا تبلتش را کنترل کنید، فمیلی سیف شما را در این مسیر همراهی می کند.

 • برنامه فمیلی سیف به سرعت بر روی گوشی فرزند نصب می شود و بعد از نصب شدن کاملا مخفی می ماند.
 • این برنامه منابع چندان خاصی از گوشی را اشغال نمی کند و سرعت گوشی فرزندتان کم نمی شود.
 • امکان دسترسی به چت ها، دسترسی به انواع فایل های ارسال شده و دریافت شده، ویس و… وجود دارد.
 • جزئیات پیام ها از جمله تاریخ و زمان ارسال و دریافت پیام، قابل مشاهده است.
 • امکان ذخیره سازی فایل های واتساپ بر روی گوشی خودتان وجود دارد.
 • پلتفرم کنترل فرزندان فمیلی سیف نیازی به روت کردن گوشی ندارد.
 • از این برنامه می توان برای کنترل تلگرام، اینستاگرام، پیام ها، تماس ها و… نیز استفاده کرد.

کلام آخر

کنترل فرزندان در اینترنت یکی از گام های تربیت فرزند می باشد. در صورتی که رابطه دوستانه و صمیمی با فرزندتان داشته باشید، می توانید به او اعتماد کنید و اجازه دهید که خودش اصول خود مراقبتی را در فضای اینترنت به کار بگیرد. اما گاهی پیش می آید که فرزند با والدین صمیمیتی نداشته و خیلی از مسائل را از خانواده پنهان می کند. در این شرایط برای حفظ امنیت فرزندتان می توانید او را کنترل کنید.

شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها خطرات خاص خود را برای کودکان نابالغ دارند. برای مثال از خطرات واتساپ برای کودکان می توان به احتمال چت کردن با افراد غریبه، دریافت فایل های نامناسب و دادن اطلاعات شخصی به دیگران که عواقبی برای کودک دارند اشاره کرد. شما با نصب نرم افزار، می توانید از راه دور، واتساپ فرزندتان را کنترل کنید.

واتساپ هر فردی متشکل از اطلاعات مهم زندگی اش است. با کنترل واتساپ فرزندتان می توانید متوجه دغدغه های او شده و در صورت نیاز، مشکلات را حل کنید.

یک نظر ثبت کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده است. *